Fietsroute de Oirschotseheide, met naaldbossen, vennetjes en zandverstuiving.
De Oirschotse Heide is een groot heide- en stuifzandgebied dat gedeeltelijk is begroeid met grove dennenbomen.
Het wordt gebruikt als militair oefenterrein door eenheden van de Koninklijke Landmacht, Koninklijke Luchtmacht, Koninklijke Marine en Koninklijke Marechaussee.
Samen met aangrenzende gebieden als Straatse Heide en Oostelbeerse Heide is het 1440 ha groot. Dit gebied is voor een deel in gebruik als militair oefenterrein, maar is deels ook particulier bezit en natuurgebied.
De Oirschotse Heide stond vroeger ook wel bekend als `de Witte bergen` en was een veel bezocht recreatiegebied dat we werd vergeleken met de Loonsche en Drunensche duinen. Toch was er al vroeg een legerkamp, dat geleidelijk groter werd en steeds intensiever werd en wordt gebruikt.
Er is veel reliëf met opgestoven hoogten en komvormige laagten. De heide is helaas sterk vergrast en verdroogd. Van belang zijn de broedvogels als nachtzwaluw, korhoen, roodborsttapuit, tapuit en kruisbek. Van de amfibieën vinden we de alpenwatersalamander, de heikikker en de rugstreeppad. Het gebied is een der belangrijkste dagvlindergebieden van Nederland, waar heideblauwtje, gentiaanblauwtje, kommavlinder, oranje zandoogje, bont dikkopje en bruine eikenpage waargenomen kunnen worden.
Vanaf parkeerplaats Princeehof in Oirschot, richting Middelbeers, na brug over Wilhelminakanaal link af langs het kanaal.
Kanaal blijven volgen tot de eerste brug met knooppunt 13.