MTB Route Apeldoorn .
Er zijn drie start locaties :
- Parkeerplaats Hoog Buurlo, Hoogbuurloseweg, 7339 EL in Ugchelen
- Recreatiegebied Het Leesten, Hoenderloseweg 191, 7339 GG in Ugchelen
- Parkeerplaats aan de Woeste Hoefweg 80, 7351 TP in Hoenderloo, tegenover de ingang van Hotel Victoria
Houten palen met daarop in het zwart het internationale MTB-teken (driehoek met daaronder 2 rondjes).
Met een wit MTB-teken op een zwarte achtergrond zijn de de verbindingsroutes en aanvoerroutes gemarkeerd.
In de bosgebieden ten zuidwesten van Apeldoorn ligt deze prachtige route. Met uitgestrekte bossen en de schitterende heide van Hoog Buurlo. In dit gebied zwerven edelherten, reeën, wilde zwijnen, (roof)vogels en dassen rond.
Een kudde van 200 authentieke Veluwe schapen graast op de heide bij Buurlo
De route is 51 kilometer en loopt van ‘ t Leesten over Hoog Buurloo, Radio Kootwijk, Hoenderloo en Varenna terug naar ‘t Leesten.
Leuke slingerende paadjes afgewisseld met een paar leuke klimmetjes. En lange rechte brede paden.
Het gedeelte op de heide in de buurt van Hoog Buurloo (Radio Kootwijk) is weer attractiever. De route is hier erg afwisselend . De singletracks slingeren zich van de hei het bos in over verschillende ondergronden om vervolgens weer een deel over de heide te gaan.
Mooie singletracks en een mooie afdaling. Het laatste deel van de route (Bruggelerbos) voert weer wat meer over bredere bospaden.
Staatsbosbeheer in samenwerking met de Apeldoornse verenigingen Mountainbike Club Bar-End Apeldoorn en AR&TV de Adelaar hebben deze route gerealiseerd.
Mankementen of opmerkingen kunnen gemaild worden naar meldpunt@bar-end.nl of mtb@adelaar.org
Startlocatie route :

Staan erg veel reclames op en wat “gratis” wordt aangeboden kost ineens 35 euro per jaar. Ik zal deze site ook nooit meer bezoeken.